T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü

Aşı ve Sürveyans Eğitimi Güncelleme Tarihi: 03 December 2018

Aşı ve Sürveyans Eğitimi


Müdürlüğümüz Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Birimi tarafından koordine edilen Bağışıklama ve Sürveyans  Eğitimi 28.11.2018 tarihinde tüm ilçelerden gelen katılımcalarla Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi konferans salonunda yapıldı.

Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek biz sağlık çalışanlarının temel hedef ve görevidir.Toplum sağlığını korumanın en etkin ve güvenilir yollarından birisi şüphesiz toplumsal bağışıklığın güçlendirilmesidir.Sürveyansta bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde eşit öneme sahip başka bir konudur.Sağlık çalışanlarının hem aşılama hemde sürveyans konusunda yeterli bilgi sahibi olmaları yapılan çalışmaların  daha da verimli olmasını sağlar.Bu nedenle bu iki başlık altında eğitimlerimizi her sene devam ettirmekteyiz.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcı Dr. Selçuk Büyüker ‘in açılış konuşmasının aradından , Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Serap Özer de Bağışıklama ve Sürveyans hakkında hazırlamış olduğu sunumu gerçekleştirdi.

Eğitimde bağışıklama ,soğukzincir ,aşı takip sistemi ve sürveyansın önemi anlatılarak il bazında değerlendirilmeler yapıldı.

Eğitim ilimizdeki tüm Aşı, Soğukzincir  ve Sürveyans sorumlularının katılımıyla gerçekleşti.IMG_6376.JPG
IMG_6380.JPG
IMG_6387.JPG
Paylaş