İl Verem Kurulu Toplantı Bilgi Notu
11 Ocak 2022

İl düzeyinde Verem (Tüberküloz) Hastalığı tanı, tedavi ve kontrol hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla 06.01.2022 tarihinde, saat 14.00’te Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Akın ORTA başkanlığında “İl Verem Kontrol Kurulu Toplantısı”  yapılmıştır.  

Toplantı;  İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, 13. Bölge Eczacılar Odası, Erzurum Verem Savaş Derneği temsilcileri ile Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi temsilcileri, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları, Kamu ve Özel Hastane Temsilcileri ve Tüberküloz İl Koordinatörünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

Tüberküloz İl Koordinatörü Uzm. Dr. Gülnaz ÇIĞ’ın ilimize ait verem hastalığı verilerini sunduğu toplantıda ilimiz düzeyinde yaşanan sıkıntılar, Doğrudan Gözetimli Tedavi (DGT) hizmetlerinin planlanması ve yürütülmesinde sektörlerarası işbirliği konuları değerlendirilmiş olup bu sürecin takip edilmesi amacıyla 2022 yılı kararları alınmıştır.

  • 2020 İl Verem-04.jpg
  • 2020 İl Verem-03.jpg
  • 2020 İl Verem-02.jpg
  • 2020 İl Verem-01.jpg