T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü

İl Tüberküloz Kontrol Kurulu Toplantısı Güncelleme Tarihi: 09 January 2020

İl Tüberküloz Kontrol Kurulu Toplantısı


      İl düzeyinde Tüberküloz Hastalığı tanı, tedavi ve kontrol hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla 2006/78 sayılı Doğrudan Gözetimli Tedavi (DGT) Uygulaması Genelgesi gereği 03.01.2020 tarihi saat 14:00'da  Müdürlüğümüz Konferans Salonunda “İl Tüberküloz Kontrol Kurulu Toplantısı” yapılmıştır. 
    
Toplantı;  İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, Özel Buhara Hastanesi, Aile ,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Erzurum Verem Savaş Derneği temsilcileri ile İlçe Sağlık Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları, Devlet Hastanelerinin Başhekimleri ve Tüberküloz İl Koordinatörünün katılımı ile gerçekleşmiştir.
    Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Birgül İBİŞOĞLU başkanlığında yapılan toplantı Tüberküloz İl Koordinatörü Uz. Dr. Gülnaz ÇIĞ’ın sunumu ile kurulda ilimize ait tüberküloz hastalığı verileri değerlendirilmiş;  il düzeyinde yaşanan sıkıntılar, Doğrudan Gözetimli Tedavi (DGT) hizmetlerinin planlanması, yürütülmesinde ortaya çıkan problemlerin aşılabilmesine yönelik çözüm önerileri tartışılmış; 2020 yılı kararları alınmıştır. Tüberküloz hastalığı tanı ,takip ve tedavi süreci ile alakalı ilimizde görüşlerin gündeme getirildiği bu toplantı ile ilimizde tüberküloz tanı ve tedavi hizmetlerinin önemi vurgulanmıştır.

 

 

  • 01.jpeg
  • 02.jpeg

Paylaş