7-8 Mart Doğu Anadolu Kariyer Fuarı
21 Mart 2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin (CBİKO)  “Yetenek Her Yerde” sloganıyla 2019 yılında düzenlemeye başladığı “Doğu Anadolu Kariyer Fuarı”nın  (DAKAF’22) üçüncüsü  7-8 Mart 2022 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünün koordinatörlüğünde Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

            Standımıza Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Sadullah MACİT, Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel BEDİR, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Araştırmacı kadrosunda görev yapan Ertuğrul GÖKTAŞ ile Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerde görev yapan idareciler ve görevli personellerimiz katılmıştır.

Müdürlüğümüzden tabip, diyetisyen, ebe, hemşire,  ilk ve acil yardım, psikolog sosyal çalışmacı unvanlarında personel görev almıştır. Standımızda boy, kilo ve bel çevresi ölçümü, tansiyon / şeker ölçümü ve saturasyon seviye ölçümü yapılmıştır. Standımızda kurduğumuz özel bölümde Covid-19 pandemi süreci ve aşı bilgilendirmeleri yapılarak “TURKOVAC” aşı uygulaması gerçekleştirilmiştir. Standımızda ayrıca organ bağışı için bilgilendirme masası kurulmuş ve organ bağışında bulunan vatandaşlarımızdan bağış formu alınmıştır. Bilgilendirme amaçlı broşürler, maske, kalem ve not defteri dağıtılmıştır. Standımızda 2 televizyon kurulmuştur. Biri kamu spotu ve tanıtım videoları yayınlanmış diğerinde ise fotoğraf sergisi sanal sunumu yayınlamıştır.

          Standımızı ziyaret eden yaklaşık 1000 öğrenciye Sağlık Bakanlığında kariyer olanaklarını ve kadro durumlarını öğrenmek istemiş, stajlar konusunda talepler değerlendirilmiş ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin Kariyer Kapısı Ulusal Staj Programı kapsamında  https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/pages/authentication/login web adresi üzerinden staj için müracaat etmeleri ve aynı site üzerinden durumlarının takip edilmesi hakkında bilgilendirme yapılmıştır.  Aynı zamanda öğrencilere Müdürlüğümüzün diğer sağlık tesislerimizin faaliyet alanları ile personel istihdamı konularında bilgilendirme yapılmıştır. 112 Acil Sağlık, UMKE ve Müdürlük ekiplerimizden katılımcılara, temel ilk yardım uygulamaları, sağlık hizmet sunumunda kullanılan araçlar, personellerimiz tarafından kullanılan kıyafet ve ekipmanlar, mesleki tanıtım ve bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

           Katılım sağlayan öğrencilere Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Sadullah MACİT tarafından Sağlık Bakanlığında İstihdam Şekilleri ve Kariyer İmkanları hakkında 08 Mart 2022 tarihinde saat: 10:00 -11:00 saatleri arasında sunum yapılmıştır.

  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 8.jpg
  • 7.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg