T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklara Yönelik Mücadelede İlimiz Bünyesinde Oluşturulan Kontrol Programları Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. Güncelleme Tarihi: 27 December 2018

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklara Yönelik Mücadelede İlimiz Bünyesinde Oluşturulan Kontrol Programları Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.


Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadelede “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, Diyabeti Önleme ve Kontrol Programı, Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Programı, Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı, Böbrek Hastalıkları ve Kontrol Programı, Kalp ve Damar Hastalıkları Kontrol Programı, Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı ve Uygulama Programı, Kas İskelet Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı” il kurul toplantısı gerçekleştirildi. 24 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00’da Yıldızkent Eğitim Salonu’nda yapılan toplantı Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr.Selçuk BÜYÜKER başkanlığında gerçekleştirilmiştir. 

  • IMG-20181224-WA0034.jpg
  • IMG-20181224-WA0036.jpg


 Paylaş