T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü

Elektronik İmza İşlemleri Güncelleme Tarihi: 06 May 2019

Elektronik İmza İşlemleri


Hekimlerimizin Dikkatine !

UYARI ! Nitelikli Elektronik Sertifika ( E İmza ) temini için aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.  NES  başvuru formunun ASLINI İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık İstatistikleri ve Bilgi İşlem Birimine teslim ediniz. EBYS’ den gönderilen formlar ile Faks, Fotokopi vb. NES formları Dikkate alınmamaktadır.

ÖNEMLİ DUYURU ! Aile Hekimlerin Dikkatine;

" 30/12/2010 tarihli ve 27801 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği'nin Aile Hekimine Yapılacak Ödemeler başlıklı 16 ncı maddesinde; "c) Aile Sağlığı Merkezi Giderleri: Sözleşmeyle çalıştırılan aile hekimine, hizmet verdiği merkezin kira, elektrik, su, yakıt, telefon, internet, bilgi-işlem, temizlik, büro malzemeleri, küçük onarım, danışmanlık, sekretarya ve tıbbi sarf malzemeleri gibi Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin 23 üncü ve 24 üncü maddeleri ile belirlenen asgari fiziki ve teknik şartların devamına yönelik giderleri için her ay tavan ücretin %50’sinin, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan illerin satın alma gücü paritesi puanı ile çarpımı sonucuna göre bulunacak tutarda ödeme yapılır" hükmü yer almaktadır. 

Bu Kapsamda Aile hekimlerince kullanılmakta olan Nitelikli Elektronik Sertifikaların (3Yıl Süreli NES ve Mini Kart Okuyucu) ve yenileme (sadece 3 Yıl Süreli NES) hizmet giderlerinin Kamu Sertifikasyon Merkezince belirlenen standart ücretler üzerinden aile hekiminden tahsil edilecektir.

Elektronik İmza Başvurusu İçin Tıklayın

Elektronik İmza Şifre İşlemleri İçin Tıklayın

Elektronik İmza Şifre Yardım Dokümanı İçin Tıklayın 

E Reçete (Medula) Şifresi İçin Tıklayın
__________________________________________________

Bilgi ve Yardım Talebi İçin;

Tel : 0 442 234 39 25 / Dahili No : 1345

E posta: erzurum@saglik.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş