T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü

3. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı Güncelleme Tarihi: 10 January 2020

3. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı


GETAT 2020

Dünya çapında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları giderek daha fazla ilgi görmektedir. Bu uygulamaların nesilden nesile aktarılan bilgiler olmasının ötesinde bilimsel zemine oturtulması açısından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Ülkemizin sahip olduğu birikimden yola çıkarak, Bakanlığımız uluslararası arenada da sorumluluk üstlenerek, dünyanın farklı bölgelerindeki geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanındaki yeni gelişmelerin paylaşılması adına bilimsel altyapısı güçlü bir Uluslararası GETAT Kongresi geleneği başlatmıştır. İlkini “Anadolu Tıbbı” vurgusu ile 2018 yılında düzenlenen GETAT Kongresinin ikincisi “Kronik Hastalıklarda GETAT Uygulamaları” teması ile gerçekleştirilmiştir.

3. GETAT Kongresinin ise ana temasının “Apiterapi” olması ve geçmişten geleceğe Apiterapi uygulamalarının bilimsel mercek altına alınacağı özel ve geniş çaplı bir kongre düzenlenmesi planlanmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Apiterapi Federasyonu’nun bilimsel destekleri ile yüksek düzeyde ulusal ve uluslararası katılımın olması beklenen ve 3 gün sürecek olan kongrede; başta apiterapi olmak üzere farklı GETAT alanlarında sunumlar, bildiriler, posterler, çalışma grupları ve ödüller yer alacaktır.

Kongre ile eş zamanlı olarak Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Fuarı da gerçekleştirilecektir. Fuar alanında kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının tanıtım stantları ile katılımcıların geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanındaki çalışmalarını paylaşma imkanı da sağlanacaktır. Ayrıca fuar alanında yerli ve yabancı ticari işletmeler tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacaklardır.

Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Bakanlığımızın ev sahipliğinde 1 -3 Nisan 2020 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek 3. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarına katılmak için https://getat2020.saglik.gov.tr/ web sayfasında yer alan kayıt sekmesinden kayıt yaptırılmalıdır. Kongre ile ilgili program ve bilgilere yine bu sayfa üzerinden duyurulacaktır. 

283751,afispng.png

Paylaş